Комахи Червоної книги України

Емпуза смугаста

Цей реліктовий вид богомолів дуже рідкісний на Україні. Його можна зустріти в південній частині Одеської області і в Криму. На жаль чисельність виду з кожним роком скорочується в результаті оранки земель, випасання худоби та використання пестицидів. За межами України Емпуза смугаста можна знайти на Балканах, Близькому Сході, на півдні Європи і на північному сході Африки.
Емпуза смугаста

Жук-олень

Жук-олень є найбільшим жуком на території Європи. Зустрічається в дубових лісах Європи, Близького Сходу та Північної Африки. Чисельність виду швидкими темпами скорочується, тому комаха занесена до Червоної книги багатьох держав, у тому числі Росії, України та Білорусі. У Данії, Естонії та Литві жук-олень вже повністю зник.
Жук-олень
На Україні жук-олень зустрічається в центральних, східних і північних областях, так само є знахідки в Кримських горах. Головною причиною скорочення чисельності виду - вирубка вікових дубових лісів, викорчовування старих пнів і дерев - основних місць проживання жука і розвитку його личинок. Так само негативно позначається і обробка лісових масивів пестицидами та іншими хімікатами.

Усач великий дубовий

Зустрічається вусань дубовий по всій Європі і на Кавказі. На території України мешкають у західних, центральних областях, невеликі популяції зустрічаються в Криму та сході. Як і жуки-олені, великий дубовий вусач краще селитися в багаторічних густих дібровах, тому так само страждає через викорчовування і вирубки старих дубів.
Усач великий дубовий

Зерінтія Поліксена

Зустрічається на півдні і південно-східній частині Європи, в Туреччині, на Уралі і Кавказі. На Україні поліксену можна побачити в східних, центральних і південних областях. На чисельністі популяції позначається осушення або затоплення заплав, вирубка лісів, зниження кормової бази для гусені, забруднення навколишнього середовища.
рідкісні комахи України

Комментариев нет:

Отправить комментарий